WordPress: Kod Kullanmadan Açılır Menü Nasıl Yapılır?

0

WordPress’te üst kısımda ya da bileşen alanında kod kullanmadan açılır menü yapmayı anlatacağım. Açılır menü üzerine gelince belirtmiş olduğunuz alt kategori ya da sayfaları aşağı doğru liste halinde göstermeye yarar. Hadi açılır menümüzü adım adım yapmaya başlayalım.

  1. İlk olarak wp-admin panelimiz de Görünüm >> Menüler kısmına tıklıyoruz. Açılan sayfada  “yeni bir menü oluştur” linkine tıklıyoruz. Öncekikle menümüze konumunu hatırlatan bir isim koyalım istediğiniz ismi koyabilirsiniz. Eğer ana menü için yapıyorsanız bu işlemi isim olarak ana yazabilirsiniz.
  2. Şimdi sırayla yan kutucuklardaki kategoriler, sayfalar, özel bağlantılar istediklerimizi seçerek menüye ekle diyoruz. Ardından açılır menünün çıkmasını istediğiniz kısma wordpress’in özelliklerinden biri olan sürükle bırak ile alt kategori olacak şekilde ayarlıyoruz. Daha iyi anlamanız açısından resim:
  3. Menümüzü şuan oluşturduk şimdi sırada menümüzün görünmesini istediğimiz yeri seçmeye geldi. Bunun için menü oluşturduğumuz sayfada alt kısımda tema konumları kısmında temamızın bizim için belirttiği konumlar listelenir. Nerede görünmesini istiyorsak karşısındaki kutucuğu işaretleyelim ve Menüyü Kaydet butonuna tıklayalım açlılır menümüz artık hazır
  4. Menüyü kaydettikten sonra tek yapmanız gereken sitenizi görüntüleyerek açılır menünüzün çalışıp çalışmadığını kontrol etmek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.