Telefondan ip değiştirmek nasıl yapılır? (mobil veri)

0

Bugün telefondan çok kolay yöntemlerle nasıl ip değiştireceğinizi anlatacağım ve bunun için uygulama indirmenize gerekte yok. Ayrıca hem Android hem de Ios cihazlar için de bu yöntemleri kullanarak rahatlıkla ip değiştirebilirsiniz. Bugün anlatacağım iki yöntemde oldukça kolay fakat birini öğrenmekle yetinmeyin her iki yönteme de bakmanızda fayda var. Çünkü birinde uçak moduna almanız gerekecek telefonu fakat diğer yöntemde uçak moduna almanıza da gerek yok.

Uyarı! Aşağıdaki iki yöntemde mobil veri için ip değiştirme işlemi için kullanılır. Aşağıdaki yöntemlerle wifi ile bağlandığınız bir ağın ip adresini değiştiremezsiniz.

Uçak modu ile ip değiştirmek

Uçak modu her akıllı telefonda olan özelliklerden biridir. Uçak modu ne işe yarar peki? Telefon açık olmasına rağmen şebekeyi kesmeye yarar. Şebeke kesilmesi demek sizin ağdan düşmeniz demek tekrar bağlandığınızda  ağ da otomatik olarak siz farklı bir kanaldan ağa katılmış olursunuz. Bu da doğal olarak yeni bir ip demek 🙂

Uçak modunu kullanarak ip değiştirmek için yapmanız gerekenler şu şekilde:

  1. Telefonunuz da uçak modunu aktif edin. Genelde bildirim çubuğunun olduğu yerde bulunur ekranı yukardan aşağı kaydırarak görebilirsiniz.
  2. 5 saniye bekleyin… Evet 5 saniye beklemek çok önemli
  3. Uçak modundan çıkın ve şebekenin gelmesini bekleyin.
  4. Artık yeni ip ile şebekeniz gelmiş demektir hepsi bu kadar!

Bu yöntem her ne kadar hızlı ve basit olsa da 5-10 saniye telefonumuz ulaşılabilir olmaktan çıkar. Bu nedenle telefonumun şebekesi gitmeden ip adresini değiştirmek isteyen kullanıcılar için de çok kolay başka bir yöntemimiz daha var 🙂

Ağ Modunu değiştirerek ip adresi nasıl değiştirilir? Resimli

Bu yöntemi kullanarak telefonunuzun arama için şebekesini kesmenize gerek kalmayacak ağ modunuzu değiştirerek her seferinde farklı ip adresiniz olacaktır. Yapmanız gerekenler:

  1. Ayarlara tıklayın ve genelde alt kısımda bulunan daha fazla seçeneğini tıklayın. Aşağıdaki görselden hangi kısmı kastettiğimi görebilirsiniz.
  2. Daha sonra açılan bölümde mobil ağlar menüsüne tıklayın. Aşağıdan yine resmine bakabilirsiniz. Bazı cihazlarda ismi mobil şebekeler diye geçmekte.
  3. Son kısımda ağ moduna tıklayıp sadece WCDMA ya da yanlızca GSM’i seçip beş saniye bekleyin.(Zaten seçimi yaptıktan hemen sonra mobil verinizin kesildiğini göreceksiniz.) Daha sonra yine üstteki LTE’ye geçin. Bunu yapmanız tekrar ağa katılma isteği göndereceğinden size yeni bir ip ile  kapı açmış oluyor. Kısacası ip adresinizi değiştirmiş oluyorsunuz.

İki kolay yöntem ile telefonunuzu kullanarak nasıl ip değiştirebileceğinizi anlattık. Umarım faydalı olabilmişizdir. Takıldığınız noktalar var ise hemen alt kısımdaki yorum alanından bize sorularınızı ya da duygu ve düşüncelerinizi iletebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

porno izle