Samsung J2 Wifi Problemleri ve Çözümü

0

Samsung J2 Wifi Sorunları

Samsung akıllı telefonların özellikle bazı modellerinde Wifi sorunu oluşabilmektedir. Smasung J2 modellerinde oluşan wifi sorunu bir çok kullanıcı tarafından dile getirilmiş ve sıkça çözüm aranan sorunların başında gelmektedir. Samsung ile sınırlı kalmayan bu wifi sorunu tüm android işletim sistemi kullanan telefonlarda da oluşabilmektedir. Bu gün ki yazımızda sizlere Samsung J2 wifi açılmıyor sorununun çözümünü anlatacağız.

Oluşabilecek J2 Wifi sorunları şu şekilde sıralanabilir:

 1. Wi-fi aktif olmuyor
 2. Mevcut wifi ağını görmüyor.
 3. Wifi’ye bağlı fakat internet yok.
 4.  Wifi simgesi kapatılamıyor.
 5. Wifi görünmür.
 6. Wifi simgesi kayboldu

Özellikle 3. problem için ekstra bir çözüm makalesi yayınladık. Samsung wifi var internet yok adlı makalemizden ulaşabilirsiniz.

Daha önceki yazılarımızda da sizlere Wifi’nin açılmaması durumunda yapmanız gereken adımları anlatmıştık. Detaylı bilgi için yazımıza göz atabilirsiniz.

Samsung J2 Wifi Açılmıyor Çözümü için uygulayabileceğiniz adımlar :

Öncelikle Bağlandığınız Wifi’de oluşabilecek problemler için :

1-) Modemi Kapatıp Açma

Bağlanmış olduğunuz internet ağında yaşanan problemlerde bağlantınız gerçekleşir ancak interneti kullanamazsınız. Bu durumlarda genelde İnternet kullanımında sınırlı yazmaktadır bunun için bağlanmış olduğunuz internetin modemini kapatıp 10 sn bekledikten sonra tekrar açın veya modeminizi Resetleyin. Bu durumda probleminiz çözülmüş olacaktır. Eğer bağlantı hala gelmiyor ise kullanmış olduğunuz internetin müşteri temsilcisine problemi iletin.

2-) Ağı Unutup Tekrar Bağlanma

Modeme ulaşamıyorsanız veya başka bir yerden bağlanıyorsanız muhtemelen bu çözüm sizin işinizi görecektir. Uygulamanız gereken adımlar şu şekilde:

 • Wifi ayarlarına girin
 • Bağlandığınız ağ ismine tıklayıp bu ağı unut seçeneğini seçin.
 • daha sonra tekrar wifi şifresini girip bağlanın.

 

Bu sorunlar bağlanmış olduğunuz ağda problem var ise çözüm olacaktır. Eğer Sizin telefonunuz da problem var ise :

1-) Wifi Özelliğini Kapatıp Açma

Samsung J2 telefonunuzun bildiğim panelini indirin. Wifi butonuna basarak bu özelliği kapatın. Daha sonra bu özelliği tekrar açarak ağına bağlanın. Bu basit çözüm genelde işe yarayan bir çözümdür.

2-) Telefonu Yeniden Başlatma

Samsung J2 model telefonunuz da wifi sorunu varsa yapabileceğiniz bir diğer çözüm ise neredeyse tüm cihazlarda işe yarayan telefonunuzu Yeniden başlatmanız olacak.

Telefonunuzun güç tuşuna uzun basılı tutun. Çıkan üç seçenekten Yeniden Başlat’ı seçerek telefonunuzu yeniden başlatın. Açılan telefonunuzda yeniden internet ağına bağlanın. Sorun çözülmüş olacaktır.

3-) Sistem Güncellemesi

Telefonunuzda denediğiniz diğer tüm işlemler çözüm olmadıysa muhtemelen sisteminize güncelleme gelmiş olabilir. Bazen yeni sistem güncellemeleri eski güncellemelerin bazı özelliklerini desteklemeyebilir. Bu durumda telefonunuzun sistemini güncellemeniz gerekiyor. Bu durumda şu adımları takip edin.

 • Telefonunuzda Ayarlar bölümüne girin.
 • Cihaz seçeneğine girip Hakkında butonuna basın.
 • Daha sonra Yazılım Güncellemeleri kısmından sürümü kontrol edip güncelleyin.

Bu adımları uygulayarak sisteminizi güncellemeniz durumunda wifi özelliğiniz tekrar çalışıyor hale gelecektir. Böylelikle hem sisteminizi güncellemiş olacak hemde Wifi sorununu çözeceksiniz.

4-) Güç Tasarrufu Modunu Kapatın

Telefonunuzun güç tasarrufu modu şarjınızı az olduğu durumda devreye girer. Telefonunuzun şarjının daha uzun süre dayanabilmesi bu mod bir çok özelliği kullanmanızı engeller. Eğer sizde Samsung j2 telefonunuz da wifi özelliğini kullanamıyorsanız güç tasarrufu modunu kapatın. Bunun için:

 • Telefonunuzun bildirim panelini indirin.
 • Güç tasarrufu butonunu kapatın.

Bu şekilde güç tasarrufu modunu kapatmış olacaksınız. Böylelikle wifi özelliğini kullanabilirsiniz.

J2 Wifi Aktif Olmuyor mu?

Bazı durumlarda wifi simgesine dokunmamıza rağmen J2’de wifi aktif olmuyor. Böyle durumlarda telefonu güvenli modda açmak ya da sıfırlama seçeneklerini kullanmak daha mantıklı oluyor. Çoğu zaman Güvenli modda telofon açılır ve WI-FI simgesi açık hale getirilerek tekrar telefon baştan başlatılır.

5-) Uçak Modunu Kapatın

Uçak modu özelliğinizi kullandığınız zaman bir çok özelliği otomatik olarak kapatmış olacaksınız. Bu durumda otomatik olarak  wifi özelliği de kapanmış olacaktır. Eğer Wifi bağlantısında sıkıntı yaşıyorsanız bu özelliği kontrol etmenizde fayda var. Uçak modu özelliğini kapatmak için

 • Bildirim panelini indirin.
 • Uçak modu simgesine basarak kapalı olduğuna emin olun.
 • Daha sonra ağa tekrar bağlanın.

 

Samsung J2 Wifi açılmıyor sorununu için sizlere bir kaç çözüm sunduk. Bu çözümleri uygulayarak sorununuz çözebilirsiniz. Genel olarak yaşamış olduğunuz Wifi sorunu için ilgili yazımızı sitemizden okuyabilir ve kesin çözümler bulabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.