Samsung “Galaxy S9 Tasarım Değişikliklerini” Onayladı!

0

Geçen hafta itibari ile Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus‘ın tasarım ve teknik özelliklerinin bir kısmı biliyorsunuz ki sızdırıldı. Samsung yaptığı açıklama ile birçok tasarım değişikliği hakkında kamuoyunu bilgilendirdi. ETNEWS‘in haberine göre Samsung daha önce android telefonlarda hiç rastlamadığımız teknik özellik ve donanımların olacağını savunuyor.

 1. Tüm Yeni Ekran Teknolojisi
  Dizaynı ve içerdiği teknik donanım sayesinde Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus rakiplerini geride bırakacak diyebiliriz. ETNEWS’in haberine göre “Y-OCTA” (Youm On-Cell Touch AMOLED) ekran teknolojisi ile piyasaya çıkan ilk telefon olacaklarını iddia ediyor. Kullanılan bu yeni Y-OCTA AMOLED ekran ile ekranın dokunmatik hassasiyetinin artacağı ve daha hızlı tepki vereceği bekleniyor. Yine bu teknoloji sayesinde gözle görülür bir hafifleme ve incelme sağlanacak.

  İşte Galaxy S9’un Son Hali

  Galaxy s9 ve s9 plus son tasarım görüntüleri

   

 2. Anakart – İç Minyatürizasyon
  Apple tarafından ilk IphoneX’de kullanılan SLP türündeki minyatürizasyon Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus’da kullanılacak. Samsung bunu yaparak ana panelde boş alan açmayı amaçlamakta. Bu açılan boşluğu soğutma sistemini geliştirerek cihazın pil tüketiminin azaltması için kullanılabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.