Mac Üzerinden Fortnite Nasıl Oynanır?

0

Mac üzerinden popüler oyunlardan Fortnite’i nasıl oynarsınız? sorusunun cevabını arayan takipçilerimiz için yine çok faydalı bir yazı paylaşıyoruz. Bu yazı ile artık Fortnite oyununu Mac bilgisayarlar üzerinden oynayabileceksiniz. Oyunun kalitesinden ödün vermeden oynamanız için Epic Games çeşitli güncellemeler duyurdu. Artık Mac’ler Fortnite için tam uyumlu peki nasıl? Bilgisayarınız da Fortnite’i en iyi şekilde oynayabilmek için yapmanız gerekenler neler?

Mac bilgisayarda bu tip bir oyunu oynamak çoğu kişiye göre çılgınca gelebilir. Oyunu kaliteli oynayabilmek için Mac bilgisayar doğru tercih mi diye düşünenleriniz de vardır. Size rahatlıkla söyleyebilirim ki eğer düzgün ayarları yakalarsanız oyunu harika bir görünüme kavuşturup oyun deneyiminizi artırabilirsiniz.

Mac’iniz Üzerinden Fortnite Oynamak İçin Yapmanız Gerekenler:

 1. Oyunun resmi sitesine girin ve Mac için “free download” butonuna tıkladıktan sonra “PC için Mac’i” seçip indirme işlemini başlatın.
  Fortnite platform seçimi
 2. Yukarıdaki görselde görüldüğü üzere PC/MAC yazan sekmeye tıkladığınızda “Epicinstaller” adlı dosya inmeye başlayacak.İndirme dizini olarak uygulamaları seçmeyi unutmayın ve indirme işlemini başlatın.
 3. Yükleyici çalıştırdığınızda Epic Games hesabınızı oluşturmanız için alanlar çıkacak bu alanların doldurulmasından sonra kur işlemini başlatabilirsiniz. Yine Fortnite’nin kurulacağı sistem yolu için Programlar seçmenizde fayda var. Ayrıca otomatik güncelleştirmeler kutucuğunu işaretleyerek oyunun sürekli güncel kalmasını sağlayabilirsiniz.

Fortnite Oyununu Mac Bilgisayar Üzerinde Oynamak İçin Gereken Sistem Gereksinimleri

Fortnite oyunundan tam verim alabilmek için Mac’inizin belli sistem gereksinimlerini sağlaması gerekiyor. Bunun için Mac bilgisayarın asgari özellikleri şu şekilde olmalı:

 • Intel Iris Pro 5200
 • Core i3 2.4GHz işlemci
 • 4GB RAM
 • MacOS Sierra 10.12.6

Mac bilgisayarı için Fortnite oyunundan tam randıman almak istiyorsanız ise Mac bilgisayarınızın özellikleri şu şekilde olmalı:

 • AMD Radeon HD 7870 (eşdeğer DX11 GPU)
 • 2GB VRAM
 • Core i5 2.8GHz işlemci
 • 8GB RAM
 • MacOS Sierra 10.13.6 (en son MacOS, deneyim için şiddetle tavsiye edilen iyileştirmeler sunsa da)

Önemli Fortnite Ayarları

İlk iki aşamayı geçtikten sonra şimdi eğer oyunu oynamak için gerekli alt yapı bilgisayarınızda mevcutsa, mevcut oyunun kalitesini artırmak ve oyundan alacağınız görsel zevki bir üst sıraya çıkarmak için yapmanız gerekenler şu şekilde:

Ekran Çözünürlüğü:

Tüm modern Mac’lerde 1080p’nin üstünde ekranlar var ve kaliteyi en üst sınıra çıkarmak daha kaliteli oyun ekranı anlamına gelir. Fakat oyun içindeki hızı etkilememeye çalışın. Sonrasında tekrar 1080p kaliteye dönebilirsiniz.

Kalite Ön Ayarları:

Burada ilk olarak en düşük seviyede başlatmak oyun içi kasmayı minimuma indirir. Eğer düşük kalitede sorun yaşamıyorsanız bir kademe daha yukarıya gidebilirsiniz. Eğer yine herhangi bir kasma yaşamıyorsanız yüksek kaliteyi seçebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.