LG G4, G5, G6 Pil Ömrünü Uzatmak

0

Lg ya da farklı bir akıllı telefonların günümüzdeki en büyük sorunu telefonun şarjının hemen bitmesi ya da batarya ömrünün az olması. Bugün bir LG G4 kullanıcısı olarak pil ömrünü uzatmak için sizlere bir kaç tüyo vereceğim. Uygulamalar ve sistem olarak iki farklı alan üzerinden cihazınızda pil optimizasyonunu nasıl yapacağını anlatmaya çalışacağım. 

En çok hangi uygulamalar şarjı tüketir?

Cihazınızı sizden iyi hiç kimse bilemez. Bir uygulamayı kullandığınızda telefonunuz kasıyor ve ısınıyorsa emin olun şarjı en hızlı tüketen uygulama odur. Genel itibari ile sınıflandıracak olursam

1. Aktif internet bağlantısı isteyen uygulamalar ve oyunlar.

2. Yüksek grafikli oyunlar

3. Konum özelliğini aktif eden uygulamalar

Bu tür uygulamalardan olabildiğince kaçınmanız gerekiyor. En azından sayısını azaltmak bile gözle görülür düzeyde pil ömrünü artırır.

Sistemi doğru kullanarak batarya ömrünü ve pilin dayanma süresini artırabilirsiniz

Öncelikle LG G4 diğer telefonların aksine bir çok ayara erişmenize izin veren bir telefon dur. Geliştirici ayarlarındaki geçişleri bile kapatarak pil ömründe büyük bir tasarruf sağlayabilirsiniz. Şimdi aşağıdaki önerilerimi uygulayarak şarj pil ömrünüzü artırabilirsiniz.

1. Geliştirici modunu aktif ettikten sonra telefondaki gereksiz geçiş animasyonlarını kapatarak hem telefonunuzu hızlandırabilir hem de pil gücünü optimize edebilirsiniz.

LG g serisi geliştirici seçenekleri

2. İnterneti veri yerine WiFi ile bağlanarak kullanın. Hücresel veri hem telefonun ısınmasını hemd de şarj süresini tüketmekte oldukça etkili.

3. Telefonunuzdaki resimler ve videoları Google fotoğrafları kullanarak cihazınızda yer açın. Bu da cihazı hem hızlandıracak hem de telefon daha fazla işlem yapmadığından pil ömründe belirgin bir artış sağlayacak.

4. Gereksiz uygulamaları mutlaka cihazınızda kaldırın. Çoğu kişinin telefonu kullanmadığı uygulamalar ile dolu. Kullanmadığınız her uygulama hem cihazınızda boş yere yer kaplar. Hemde İnterneti kullanarak cihazda pil tüketimine sebep olur.

Şimdilik LG kullanıcıları için önerilerim bu kadar. Bu yöntemleri lg g4, lg g5 ve lg g3 gibi modellerde de uygulayabilirsiniz. Özellikle geliştirici modunda yapacağınız optimizasyon cihazınızda gözle görülür pil ömrü ve hız artışı sağlayacak. ®

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.