iPhone X ve iPhone XS, XR Ekran Görüntüsü Almak

0

Akıllı telefonların her birinde farklı tuş kombinasyonlarından oluşan ekran görüntüsü alma işlemi kimi zaman not almak, kimi zaman sevdiğimiz bir görseli kaydedip saklamak için kullandığımız önemli ve gerekli bir özelliktir. Bu sürekli işimize yarayan özelliği iPhone X ve XS, XR gibi cihazlar da hangi tuş kombinasyonlarıyla alabileceğinizi resimli olarak anlatmaya çalışacağım. Eğer bir iPad’iniz varsa iPad ekran görüntüsü alma adlı yazımı inceleyerek tabletiniz üzerinden nasıl ekran yakalayabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

iPhone X, XR, XS, XS MAX Ekran Görüntüsü Alma 

iPhone X ve türevlerinde ekran görüntüsü almak oldukça kolay. İstediğiniz yöntemi kullanarak cihazınızdan ekran görüntüsü alabilirsiniz. Burada anlatacağım yöntemlerden bazıları sadece yukarıda ismini belirttiğim iPhone modelleri için geçerlidir. Bu şekilde olanları zaten belirteceğim yöntemleri anlatırken, diğer yöntemler bütün iPhone cihazlarda kullanabileceğiniz ekran yakalama yöntemleridir.

Ekran Görüntüsü Alma İşlemi

Güç tuşu ve ses açma tuşuna aynı anda basarak ekran görüntüsü alabilirsiniz.Resimli olarak da aşağıdan gördüğünüz gibi basmanız gereken tuşları sarı fosfor ile belirttim. Eski cihazlarda ki home tuşu bu yeni iPhone modellerinde olmadığından bu yöntemi sadece X, XR, XS ve XS Max modellerinde gerçekleştirebilirsiniz.

iPhone X, XR, XS ekran görüntüsü alma

Hepsi bu kadar ekran alma işlemini başarıyla gerçekleştirdiniz :). Ek olarak Assistive Touch ile de ekran görüntüsü alabilirsiniz. Aklınıza takılan soruları bize sorabilirsiniz aşağıdaki yorum alanından.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.