iPad’lerde Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

0

Bazen not almak için ya da birine göndermek için iPad, iPad Mini, iPad Air veya iPad Pro’nuzda ekran görüntüsü almak istersiniz. Size anlatacağım kısa yol ile artık hızlıca iPad ekran görüntüsü yakalayabileceksiniz. Yukarıda bahsettiğim bütün ürünler için bu yöntem kullanılabilir.

Çoğu insan aynı zamanda mobil cihazda kullandığından her cihazın ekran görüntüsü almak için farklı kombinasyonlar kullandığını görmüştür. Bu nedenle bu durum size iPad için kafa karıştırıcı gelmesin onun için ekran görüntüsü almak da oldukça kolay. Zaten bu yüzden size bu kılavuzu hazırladık.Yazımın devam eden kısmında nasıl ekran görüntüsü alabileceğinizi detaylı ve resimli bir şekilde anlatmaya çalıştım.

Dikkat! iPad pro için ekran görüntüsü almak farklıdır. Bu nedenle yazının devam eden kısmında iPad Pro içinde nasıl ekran görüntüsü yakalayabileceğinizi anlattık.

İPad, iPad Mini veya iPad Air’de ekran görüntüsü alma

İPad, iPad Mini, iPad Air veya çeşitli türevlerinin birinde ekran görüntüsü almak oldukça kolaydır.

İPad ekranının altındaki giriş düğmesine (home tuşu) ve tabletinizi açma ve kapatma için kullandığınız güç düğmesine basmanız yeterlidir. Bu düğmeleri tutmanız gerekmez. Sadece aynı anda basın; ekran beyaz renkte yanıp sönecektir. Hepsi bu kadar iyi iş çıkarıp ekran görüntüsünü aldınız 🙂

ipad, ipad mini, ipad air ekran görüntüsü alma

İşlemi yaptıktan sonra, çekilen görüntünüzü gösteren bir küçük resim, ekranınızın sol alt köşesinde gösterilecek ve istediğiniz zaman ekran görüntüsüne erişmenize izin verecek şekilde film rulonuza kaydedilecektir.

İPad Pro’da ekran görüntüsü nasıl alınır

Bir iPad Pro ekran görüntüsü almak, diğer iPad’lerde yapmaktan biraz farklıdır; bu nedenle, bir orta düğmesinin olmaması, orta düğmesini ve güç düğmesi tekniğini kullanamayacağınız anlamına gelir. Şimdi size iPad pro ile nasıl ekran görüntüsü alabileceğinizi anlatalım

Orta tuşun olmaması bir açma kapama tuşunun olmadığı anlamına gelmez. Yukarıdaki bilgiler ışığında hareket edecek olursak hala güç düğmesine basmanız gerekiyor. Sadece aynı anda basmaya dikkat etmeniz gerekiyor. Yani ses açma tuşu ve açma kapama düğmesine aynı anda basın ve çekin.

Bu düğmelerin her ikisine de basın ve basılı tutmayın, ardından bırakın bu, ekranın sol alt kısmında birkaç saniye boyunca görüntüleyebileceğiniz bir resmini çeker. Düğmeleri basılı tutarsanız, yanlışlıkla yapmak istemediğiniz iPad Pro’nuzu kapatma seçeneği sunulur!

ipad pro açma kapama tuşu ve ses açma tuşunun gösterimi

Görüldüğü gibi biraz farklı olmasına rağmen aslında neredeyse aynı ve oldukça kolay. Anlamayanlar aşağıdaki yorum alanını kullanabilir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.