iOS 13.2 Güncellemesi Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Önemli Bilgi

0

Biliyorsunuz ki kısa bir süre önce Apple yeni bir işletim sistemi sürümü yayınladı. 13.2 güncellemesi şuan da resmi olarak beta sürecine girdi ve asıl amacı toplanmış birçok hatanın düzeltilmesine zemin hazırlamak hataları ve problemleri toplayarak daha başarılı bir sürüme hazırlık yapmak. Bu güncellemenin getirdiği 5 önemli konu hakkında sizleri bilgilendirmek için bu yazıyı ele alıyoruz.

iOS 13.2 Beta

İOS 13.2’nin resmi versiyonunun gelmesini beklemek istemiyorsanız, mecbur değilsiniz.

 

Apple, geliştiricilere bir iOS 13.2 beta itti ve yakın bir zamanda Beta Yazılım Programına kayıtlı olanlara yayılmasını bekliyoruz   .

Beta Yazılım Programı çalışan Apple kimliği olan herkes için ücretsizdir.

İOS 13.2 beta, iPhone 6’ları, iPhone XS ve diğerlerini içeren bir liste olan iOS 13 ile uyumlu tüm iPhone’larla uyumludur. Unutmayın, iPhone 5’ler, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus, iOS 13’ü alamaz.

İOS 13.2 beta sürümünü indirmeden önce, sürüm öncesi yazılımın hemen hemen her zaman hatalarla ve performans sorunlarıyla uğraştığını unutmayın. Bu sorunlar, çekirdek uygulamalarınızın performansını, cihazınızın pil ömrünü ve günlük sürücü için ideal olandan daha düşük olmasını sağlayan genel hızını etkileyebilir.

Bu sorunların bazılarını kendi başınıza çözebilmelisiniz, ancak bazı hatalar ve performans sorunları muhtemelen Apple’dan bir düzeltme gerektirecektir.

Apple şu anda iOS 13.2 beta 1’de.

iOS 13.2 Yayın Tarihi

Apple resmi bir iOS 13.2 çıkış tarihi onaylamadı, ancak yıl bitmeden bir saat önce varacak.

İOS sürüm tarihleri ​​kapandığında, Apple aynı gün geliştiriciyi ve genel betaları serbest bırakır. Şirket ayrıca beta sürümleri arasındaki boşluğu daraltıyor.

Bu iOS 13.2 ile başladığında, resmi yayınlanma tarihine yaklaştığımızı bileceksiniz.

iOS 13.2 Yayın Süresi

Resmi bir iOS 13.2 sürüm tarihi yoktur, ancak Apple’ın istediği gün yazılımı tam olarak ne zaman piyasaya süreceğini biliyoruz.

İOS 13.1’in resmi sürümü büyük olasılıkla 10:00 Pasifik’e girecek ve gelecektir. İOS güncellemelerinin ortaya çıkması bazen birkaç dakika sürebilir, bu nedenle 10: 00’da yeni bir yazılım görmüyorsanız umutsuzluğa kapılmayın.

Apple ayrıca, geliştiriciler ve Beta Yazılım Programındakiler için 10:00 Pasifik’te ve çevresinde iOS 13.2 beta güncellemelerini yayınlayacak. Şirket genellikle her 1-2 haftada bir yeni beta güncellemeleri yayınlar.

İşte ABD saat dilimlerinde ve dünyadaki ülkelerde iOS 13.2 sürüm süresinden beklediğiniz şeyler:

  • Doğu – 1 PM
  • Merkez – 12:00
  • Dağ – 11:00
  • Londra – 18.00
  • Moskova – 21.00
  • Yeni Delhi – 10:30
  • Şangay – 01:00
  • Tokyo – 02:00
  • Melbourne – 03:00
  • Auckland – 05:00

Resmi sürümü veya yeni iOS 13.2 betalarını hemen yüklemeyi planlıyorsanız, bu zaman çizelgesini unutmayın.

iOS 13.2 Güncellemesi: Yenilikler

Apple’ın xx güncellemeleri her zaman yeni özelliklerin, hata düzeltmelerinin ve güvenlik düzeltme eklerinin bir karışımını sunar ve iOS 13.2 farklı değildir.

Şu an itibariyle iOS 13.2 güncellemesi, Apple’ın iPhone 11 ve iPhone 11 Pro için Deep Fusion fotoğraf sistemini içeriyor .

Eğer yabancıysanız Deep Fusion, daha iyi görünümlü görüntüler elde etmek için iPhone 11 A13 Biyonik çip ve Nöral Motor kullanan bir görüntü işleme sistemidir.

Beta kullanıcıları ayrıca, iOS 13.2 beta’da, AirPods ve Beats kulaklıkları için Kontrol Merkezinde yeni bir birim olan Siri ile Mesaj Duyurması, Ayarlar uygulamasının Gizlilik bölümünde yeni bir Araştırma seçeneği ve HomeKit’i içeren bir kaç değişiklik daha buldu. Gruplandırma.

 

Test edenler ayrıca yeniden tasarlanan AirPod’larda ipucu veren bir simge keşfetti. Simge, gelecek nesil AirPod’lara bildirilen bir gürültü engelleme özelliği için büyük olasılıkla ihtiyaç duyulacak kauçuk kulak uçlarını gösterir.

Apple’ın yıl sonuna kadar yeni emoji karakterleri vaat etmesine karşın, Unicode 13.0 ilk iOS 13.2 beta sürümüne dahil edilmedi.

Apple, beta testine dayalı olarak iOS 13.1’den ekleme veya çıkarma işlemlerini seçebilir, bu nedenle güncellemenin resmi sürümüne doğru ilerledikçe değişikliklere göz kulak olun.

iOS 13 Jailbreak

Hala jailbreak yapıyorsanız, iOS 13.2 beta ve iOS 13’ten kaçındığınızdan emin olun. Şu anda bir aygıtı jailbreak yapmanın tek yolu   iOS 12 kullanıyorsa.

Jailbreak geliştiricileri, iOS 13 hapishaneleriyle dalga geçtiler, ancak iOS 13.2 beta ile uyumlu bir araç yayınlamalarını beklemeyin.

İPhone’unuzu hapse atmak istiyorsanız , şimdilik iOS 12’de  kalmalısınız .

İOS’u Yüklememek için 4 Sebep 13.1.2 ve 11 Yapmanız Gerekenler

 

Daha İyi Güvenlik için iOS 13.1.2’yi yükleyin

>
1/13
Güvenlik sizin için önemliyse, iOS 13.1.2 güncellemesini hemen yüklemeyi düşünün.

iOS 13.1.2’nin kendisinde herhangi bir yeni güvenlik yaması yok, ancak iOS 13’ün önceki bir sürümünü atladıysanız, yamaları atladığınız güncellemelerden getirecektir. 

İOS 13.1.1’i kaçırdıysanız, üçüncü taraf klavye sorunu için iPhone’unuza bir güvenlik düzeltme eki getirdi. Ayrıntılarla ilgileniyorsanız, onlar hakkında Apple’ın web sitesinde okuyabilirsiniz .

İOS 13.1’i yüklemeyi geçtiyseniz, iOS 13.1.2 güncellemeniz ile ek bir düzeltme eki alırsınız. Burada daha fazlasını öğrenebilirsiniz . 

İOS 12’den geçiyorsanız, yükseltme işleminizle iOS 13.0’ın dokuz güvenlik düzeltme ekini alırsınız. Buradakileri oku .  

İOS 12.4.1 veya iOS 12’nin daha eski sürümlerini atladıysanız, güvenlik yamalarını iOS 13.1.2 güncellemenizle alırsınız. 

iOS 12.4.1’de yalnızca bir yama vardı, ancak Apple’ın iOS 12.4’ü iPhone’a 19 güvenlik yaması getirdi. Özelliklerle ilgileniyorsanız, burada onlar hakkında okuyabilirsiniz .

Bu yamalara ek olarak, iOS 13’ün kendisi, Safari’deki gelişmiş izleme önleme özellikleri ve fotoğraflarınızdaki konum meta verilerinden kurtulma olanağı da dahil olmak üzere bazı güvenlik ve gizlilik yükseltmeleri ile birlikte geliyor.

Ayrıca, uygulamaların Bluetooth kullanmasını engelleme ve uygulamaların konumunuza yalnızca bir kez erişmesine izin verme olanağına da sahipsiniz.

iOS 13 ayrıca, verilerinizi izleyen uygulamalar hakkında size hatırlatıcı mesajlar gönderir. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

porno izle