Huawei P8 Lite Wifi Bağlanamama Sorununa Etkili Çözüm

0

Huawei P8 kullanıcıların bluetooth’a bağlanamama sorununun bir benzeri olan Wifi bağlanamama sorunu için de sürekli teknik destek servislerine başvurmuş olduklarını görüyoruz. Bir akıllı telefon kullanıcısı için internet en önemli husustur. Çünkü kullanılan bir çok uygulama internet olmadan kullanılamıyor. Bu problemi çözmek için iki etkili yöntem mevcut ikisini de sizlerle paylaşacağım.

Güvenli Mod Kullanılarak Wifi Problemini Çözme

Wifi problemi olan Huawei P8 lite kullanıcıları için en etkili çözüm ise şu şekilde (adımları sırasıyla gerçekleştirin):

  1. Öncelikle Wifi kısmından varsayılan ağları unutun ve Wifi’yi kapalı değilse kapalı duruma getirin.
  2. Daha sonrasında P8 lite telefonunuzu tamamen kapatın ve daha sonrasında,
  3. Daha sonrasında güç tuşuna basın ve elinizi Huawei logosu görünene kadar  güç tuşundan çekmeyin.
  4. Huawei logosu göründüğü an elinizi güç tuşundan çekip hızlı bir şekilde ses kısma tuşuna basılı tutun bu sayede telefonunuzu güvenli modda açmış olacaksınız.
  5. Güvenli modda bağlanamadığınız wifi ağına bağlanıp telefonu tekrar baştan başlatarak sorunu çözebilirsiniz.

Alternatif Yöntem (Yabancı forumlarda bulmuş olduğum yöntem)

Yukarıdaki yöntem ile çözüm bulamadıysanız bu yöntemi denemenizde fayda var. Yabancı forumlarda yapmış olduğum detaylı araştırma sayesinde bu çözüm sayesinde bir çok kullanıcı telefonundaki wifiye bağlanamama sorununu çözmüş umarım sizde de bu yöntem başarılı olur.

  1. Geliştirici seçeneklerine gidin ve varsayılan ayarlara geri dönmeyi seçin
  2. Geliştirici seçeneklerinde, yalnızca “Geliştirici Seçenekleri”, “Uyanık kal” ve “eski DHCP istemcisini kullan” seçeneğini etkinleştirin. “Kapalı” Uyku sırasında wi-fi açık kalsın “Asla” Ağ bağlantı yöntemini “Otomatik olarak bağla” olarak ayarla
  3. Hepsi bu kadardı umarım sorununuz çözülmüştür.

Son olarak donanımsal olarak da poblemlem olabilir bu nedenle garantisi devam eden cihazlar mutlaka teknik desteğe göndersinler çünkü anakart değişimi gerekiyor bu tür durumlarda. Yukarıda ki yöntemler ile sorununuz çözülmediyse mutlaka anakart değişimi için telefonunuzu teknik servise gönderiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

porno izle