Huawei P20 Lite ve İnstagram Hikaye Sorunu

2

Teknoloji dünyasına hızlı bir şekilde giriş yapan Huawei kısa bir süre önce P20 pro ve lite sürümlerini yayınladı. Fakat instagram da hikayelerin yarım çıkması ekrana sığmaması, fotoğrafların yarım çıkması gibi durumlardan dolayı oldukça şikayet oluşmaya başladı. Fakat bunun Huawei’e has bir sorun olmadığını öncelikle söyleyebiliriz 16:9 ekrana sahip telefonlarda bu tür hatalar meydana gelebiliyor. Aslında sorun İnstagram taraflı da diyebiliriz. Bu sorunun giderilmesinde asıl rolü instagram üstlenmeli ve getireceği bir güncelleme ile sorunu çözmeli. Fakat bunun yerine çoğu insan akıllı cihaz üreticilerinden güncelleme bekliyor.

Sorunu gidermek için zaten Huawei’nin instagram için bir güncelleme yapacağı konuşuluyor. Fakat bu güncelleme ne zaman gelecek henüz bilmiyoruz. Fakat şunu tekrar etmekte fayda var sorun Huawei’e has bir durum değil, bu en ve boy oranına sahip çoğu telefonda bu sorun muhtemel en hızlı çözüme ulaşacağınız yol Huawei müşteri hizmetleridir. Ayrıca sürekli sistem güncellemesini kontrol etmenizde fayda var gelecek olan güncelleme ile sorunun çözüleceğini düşünüyoruz.

Ayrıca Huawei tarafından güncelleme olabileceği gibi İnstagram tarafından da sorun çözülebilir bu yüzden İnstagram için yapılacak olan güncellemeleri takip etmeniz sizin faydanıza olacaktır. Sorunun çözümüyle alakalı yabancı forumlarda araştırma yapmaya devam ediyor olacağım ve çözüm bulunduğu zaman burada paylaşacağım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 Yorumlar
  1. Regardles diyor

    Bu cihazlarla ayni ekran boyutunda ios cihazlarda var sorun Instagram kaynakliysa neden o cihazlarda da ayni sorun yasanmiyor?

    1. TALAT ALTIN diyor

      Merhaba, yazı da belirttiğimiz gibi Instagram’ın android versiyonunda güncelleme yapması gerekiyor.