Huawei MateBook 13 incelemesi 2019

0

Huawei geçtiğimiz aylarda yapmış olduğu etkinlik ile yeni çıkan tüm modellerini tanıtıma sundu. Barcelona’da yapılan etkinliğe binlerce kişinin katılması ile yapılan sunumlar ve tanıtımlar birçok beğeni topladı. Bu tanıtımlar arasında akıllı telefonların yanı sıra notebookların tanıtımı da odak noktası haline geldi. Bugün ki yazımızda sizlere Huawei’nin tanıtmış olduğu yeni modellerden olan Huawei MateBook 13 incelemesini sizlere sunacağız. Bu modelin xPro’dan esinlendiğini düşünmek yanlış olamayacaktır. Yapmış olduğumuz bu tanıtım videosu sizler için laptop alımında kolaylıklar ve için en uygun tercihi yapmanızı sağlayacaktır.

Huawei MateBook 13 Tasarımı ve ekran

Huawei bu MateBook 13’te adına uygun bir ekran boyutu sunmuş ve ekranını 13 inç olarak tasarlamıştır. MateBook 14,9 mm kalınlığı ile en ince notebooklar arasında olmayı başarmıştır. 1,3 kg ağırlığı olan MateBook yanınızda taşımanız açısından en uygun laptoplar arasında bulunuyor.Huawei bizlere 2160×1440 ekran çözünürlüğü sunan bu üründe touch(dokunmatik) ekran zevkini yaşamanıza olanak sunmuştur. On noktalı dokunmatik ayrıcalığı ile daha hassas bir yapısına sahiptir. 4.4 ekran çerçevesine sahip MateBook 13 ayrıca % 88 ekran-gövde oranı bizlere sunar. 2 GB GDDR5 özellikli NVIDIA® GeForce®MX150’ye sahip olan ekran kartına sahiptir. Web kamera tasarımını xPro’dan farklı olarak ekranın üst kısmına monte etmiştir.

İşletim Sistemi

Windows 10 ile sunulan MateBook  i5 ve i7 gibi işlemci seçenekleri de bulunacaktır. Yeni nesil i7 işlemcisi ile %40 daha hızlı bir sunuma sahip MateBook aynı zamanda KBL-R işlemcisine oranla daha hızlı bir performans sergileyecektir. MateBook 13’e özel bir fan eklenmiş olması ısınma ihtimalini ortadan kaldırmıştır.

Özelliklerine fiyatları değişen MateBook13’ün dizaynı ve kullanım kolaylığı alıcılarına güzel bir deneyim kazandıracaktır. Whiskey Lake işletim sistemi ile daha hızlı bir kullanım sunar ve geniş depolama alanları ile fark yaratır.,

Fiyatlandırma

Ülkemizde ve yurt dışında özelliklerine göre fiyatlandırılan MateBook 13 için kısa bir fiyat değerlendirmesi yapalım. Yapılan tanıtımda 8. nesil Core i5-8265U işletim sistemine sahip MateBook’lar 999 dolar fiyatla satışa sunulacak. Nvidia MX150 grafik kartına ve 8. nesil Core i7-8565U işletim sistemine sahip MateBook 13’ ler 1299  dolardan satışa sunulacaktır. Bu fiyatlar ülkemizde değişiklik gösterebilmekte ve Huawei Matebook 13 fiyatı 5.999 Tl olarak belirtilmiştir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.