Huawei Mate 20 Lite İnstagram Story Problemi ve Çözümü

0

Huawi’nin en son çıkan akıllı telefonlarından olan Mate 20 Lite kullanıcılar tarafından çok beğenilmektedir. Kamera kalitesinin özellikle geliştirildiği telefon en çok satılan telefonlar arasına girmeyi de başarmış durumda. Yeni çıkmış olan telefonların çoğunda olduğu gibi Huawei Mate 20 Lite’de de bazı uygulama sorunları çıkabilmektedir. En çok dile getirilen problemlerden biri de Huawei Mate 20 Lite instagram story problemidir. Bende bu gün ki yazımda bu soruna değineceğim. Sorunun nedeni ve çözümü olarak sunacağım yazımı dikkate okuyun.

İnstagram Story Problemi Nedeni

Öncelikle uygulama hatalarının genelde sürüm veya güncelleme ile alakalı bir problem olduğunu bilmek lazım. Son teknolojiler ile donatılmış olan akıllı telefonlara ayak uydurmakta güçlük çeken uygulamalar, bu telefonlarda sorunlar çıkarmaktadır. Uygulamaların yeni teknolojilere uygun olmaması o telefonlarda doğru bir şekilde çalışmasını engeller. Dört çarpı dört bir jipe normal bir taksi tekeri takmak gibi bir durum düşünürseniz beni daha iyi anlayacaksınız. Huawei Mate 20 Lite de son teknolojiler ile donatılmış bir telefon olduğundan instagram gibi uygulamalar henüz bu telefonlara ayak uydurabilmiş değil. Bu nedenle sizlerde kendi Huawei MAte 20 Lite telefonlarınıza girdiğinizde bu problemleri yaşayabilirsiniz.

İnstagram Story Problemi  Çözümü

Yukarıda bahsettiğim problemlerin nedenlerinden sizlerde az çok bir tahminde bulunmuşsunuzdur. Öncelikle Huawei Mate 20 Lite telefonunuzdaki instagram uygulamasını güncelleyin. Güncelleme olduktan sonra büyük ihtimalle düzelmeler olacaktır. Eğer otomatik güncellemeniz açık değilse instagram uygulamasını silip tekrardan yükleyin. Huawei Mate 20 Lite telefonunuzu yeni almış ve instagram uygulamasını yeni yüklüyorsanız güncel instagram sürümü olmasına dikkat etmelisiniz. Böylelikle story problemini çözmüş olacaksınız.

Bunun gibi bir çok uygulama da güncelliğinden veya son sürümünün yüklenmemiş olduğundan sıkıntılar çıkarabilir. Aynı adımları bu uygulamalar için de uygulayabilirsiniz. Webtilki sayfamızda tüm konularla ilgili yazılar mevcut olup web dünyasının tüm inceliklerini bulabilirsiniz. İnternet aleminin en kurnazlarının takıldığı sitemizde sorunların çözümü, ödüllü yarışmaların joker kodları, telefon incelemeleri gibi daha bir çok makale yer almaktadır. Bizleri takipte kalarak yeniliklerden ve çözümlerden sizlerde haberdar olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.