Huawei Aux Sorunu ve Çözümü

0

Huawei son zamanların en çok satan telefon markası olarak ön plana çıkmış durumda. En çok satana telefonlar arasında bulunan Huawei’nin sorunları da yeni yeni gün yüzüne çıkmaya başlıyor. Ben de sizler için bugün ki yazımda Huawei Aux sorununu ve çözümünü ele alacağım.

 

Müzik dinlemek, telefonu araçlara bağlamak veya müziği başka bir aygıta bağlamak gibi amaçlar için telefon kullanıcıları Aux’a başvurmaktadır. Özellikle araçlarda Aux önemli bir yer almaktadır. Huawei kullanıcıları son zamanlarda bu özelliği kullanamama adına şikâyetlerde bulunmuş durumda. Ben de sizlere yardımcı olabilmek adına biraz araştırma yapıp bu sorunu nasıl giderebileceğinize baktım. Huawei’nin Aux sorunu için öncelikle şunları belirmek isterim. Huawei son zamanlarda çıkış yakalamış ve özellikle Mate serisi ile önemli bir yer edinen bir markadır. Son çıkan telefonlarında son model teknolojiler kullanması nedeni ile kullanımında bazı problemler yaşanabilmektedir. Son zamanlarda öne çıkan sorunlardan biri de Aux kullanımı sorunudur.

Çözümü

Huawei’nin Aux sorunu çözmek aslında basit bir aracı kablo ile çözülebilmektedir. Kullanmış olduğunuz Aux kablosunun kalitesi bu sorunda önemli rol oynamış olabilir. Bunun çözümü Stereo kablolar kullanmaktan geçiyor diyebilirim. Stereo kabloların ses iletme kalitesi diğer Aux kablolara oranla daha yüksektir. Bu nedenle Stereo kablolar kullanmak çözümün başlangıcıdır. Aracı kabloların kaliteleri arttıkça ses iletme kaliteleri de artmaktadır. Aktarılamayan sesler genelde Aux sorunu yaratmaktadır. Aracınıza bağladığınız telefonlarınızın Aux kabloları kaliteli değilse temassızlık yaratarak sesleri yarıda kesebilir veya Aux ‘u bağlayamaya bilirsiniz. Bu nedenle bir Stereo kablo kullanarak Aux bağlanma sorununu ortadan kaldırmanız mümkündür.

Aux Kablosu

Huawei Mate 20 gibi telefonlar son model telefonlar kategorisinde olduğu için uygulamaların sorunları da baş gösterebilmektedir. En son gördüğüm bir diğer Huawei sorunu ise İnstagram hikâyeleri sorunudur. Birçok kullanıcının şikâyet ettiği sorunun çözümü için ayrı olarak bir yazı ele aldım. Sizlerde sitemizi takip ederek veya vermiş olduğum linke tıklayarak Huawei Mate 20 Lite ve P 20 Lite için instagram hikâyeleri sorununun çözümünü bulabilirsiniz. Sitemizi takipte kalmanız sizler adına avantajlı olacaktır. Çünkü web dünyasının en kurnaz araştırmaları ve en iyi yazıları sayfamızda mevcuttur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.