HP Spectre x360 2019 İnceleme

0

2019 yılına damgasını vuran bir diğer marka HP, Spectre x360 serisinin 2019 sürümünde bizi güçlendirilmiş ve daha hafif bir laptop bekliyor. Dizüstü bilgisayarlarda biliyorsunuz ki güçlendirme arttıkça onunla aynı oranda bazen ağırlığında da artış gözleniyordu. Fakat HP hem hafif hemde çok güçlü bir modeli piyasaya sürmüş bulunuyor. Şimdi sizlerle bu dizüstü bilgisayarı fiyatı, özellikleri ve tasarımı gibi çeşitli yönlerden ele alalım. Bakalım yakında paylaşacağımız 2019’un en iyi dizüstü bilgisayarları konumuzda yerini alabilecek mi?

Geçmiş Spectre serilerinde bulunan 360 derece döndürmeye olanak veren menteşeler artık daha güzel bir tasarımla karşımızda aşağıdan dizüstü bilgisayarın görünümü ve klavye dizilimi hakkında fikir sahibi olabilmeniz için modelin resimleri mevcut.

İncelenen HP Spactre x360 Özellikleri 

Teknik inceleme için gönderilen HP Spectre x360 yapılandırması aşağıdaki gibidir. Tasarım ve özelliklerin detaylı incelenmesini bu kısımın altında devam eden yazımızda bulabilirsiniz.

CPU : 1.8GHz Intel Core i7-8565U (dört çekirdekli, 4 MB önbellek, 4.6GHz’e kadar)
Grafikler : Intel UHD Grafik 620
RAM : 8GB DDR4
Ekran : 13.3 inç FHD (1.920 x 1.080) dokunmatik panel (WLED, IPS)
Depolama : 512GB SSD (PCIe, NVMe, M.2)
Bağlantı Noktaları : 2 x Thunderbolt 3 (USB-C), 1 x USB 3.1, 1 x microSD, 1 x 3.5mm ses jakı
Bağlantı : Intel 802.11 b / g / n / ac Wi-Fi, Bluetooth 4.2
Kamera : HP TrueVision FHD IR webcam
Ağırlık : 1,33 kg
Boyut : 12,16 x 8,58 x 0,58 inç (30,88 x 21,79 x 1,47 cm; G x D x Y)

TASARIM

Bu bilgisayarın 2018 sürümüne göre çok daha şık olduğu genel bir kabul görür. Yukarıdaki resimleri incelediyseniz ne demek istediğimizi daha iyi anlamışsınızdır. HP Spectre x360‘ın (2019) tasarımı, 2018’in modeline kıyasla, en belirgin şekilde sol üst ve sağ köşelerinde, şimdi köşegen olan Spectre x360‘a daha ilginç bir görünüm veren bazı ince değişikliklerden yararlandı.

Sol köşede güç düğmesi, sağ tarafta ek bir USB-C bağlantı noktası bulunur. Klavyenin üstünden geçen hoparlör ızgarası kaygan, yeni bir tasarıma sahip ve arkasındaki hoparlörler tekrar Bang & Olufsen tarafından sağlanıyor.

Klavyenin altında sağ tarafta bir parmak izi tarayıcı da bulunmaktadır ve bu, parmağınızı sensöre yerleştirerek hızlı ve kolay bir şekilde Windows’a giriş yapmanızı sağlar. Dokunmatik yüzey klavyenin altındaki ortada bulunur ve rahat kullanım için yeterince büyüktür.

Bununla birlikte, düzenli kullanımda, dokunmatik yüzey bizim istediğimiz kadar duyarlı değildir, ancak genel olarak çoklu dokunma hareketlerini tanır. Yine de, diğer dizüstü bilgisayarlarda kullandığımız dokunmatik yüzeyler kadar yumuşak değil.

HP Spectre x360 klavyesi

Lakin klavye çok daha başarılı. HP Spectre x360’in ​​(2019) inceliğine rağmen, tuşlar, basıldığında duyarlı ve tatmin edici hissetmek için yeterli bir kullanış sunar. Sayısal tuş takımı yok, ancak bu, hızlı yazanlar için ekstra kullanım kolaylığı sağlıyor.

Bu, dizüstü bilgisayar modunda, HP Spectre x360 (2019) ‘in uzun süre çalışmak için rahat bir aygıt olarak kaldığı anlamına gelir. Dokunmatik yüzeye güvenmek yerine sadece harici olarak bir fare satın almayı düşünebilirsiniz.

Sol tarafta, birçoğumuzda hala bir USB-C portu olmayan cihazlara sahip olduğumuz için hoş bir ek olan tek bir tam boyutlu USB-A 3.1 portu var. Bu standart USB bağlantı noktasına sahip olmak, eski bir donanıma ihtiyaç duymadan eski donanımları kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Sağ tarafta iki tane USB-C bağlantı noktası var – biri HP Spectre x360 (2019) ‘in gövdesinin köşegen köşesinde bulunur. Bu, herhangi bir çevre biriminin (veya USB-C güç kablosunun) kullanımda olduğunuzda size açılı olması anlamına geldiği için oldukça kullanışlı bir yerdir.

Ayrıca bir ses jakı portu, microSD portu ve web kamerasını devre dışı bırakmanıza izin veren fiziksel bir anahtar var.

Tüm HP x360 modellerinde olduğu gibi, HP Spectre x360, ekranı için 360 derecelik bir menteşeye sahip olan ve bir dizüstü bilgisayar haline getirilmesinin yanı sıra, geçiş dizüstü bilgisayarı olarak kullanılmasına izin veren bir dizüstü bilgisayardır. benzeri cihaz. Yani hem tablet hem de laptop diyebiliriz.

HP Spectre x360‘ın yüksek yapı kalitesi, menteşenin kullanıldığında daha sağlam hissettiriyor anlamına gelir; bu nedenle ekranı çeşitli konumlara açarken zarar vermekten endişe duymazsınız. 

Dizüstü bilgisayarın 30.88 x 21.79 x 1.47 cm (G x D x Y) boyutları ve 1.33 kg ağırlık, taşımayı kolaylaştırır ve rahatlatır ve geçen yılki modele göre 30.6 x 21.8 x 1.36cm’den daha büyük (veya daha kalın) değildir ve 1.26kg. Bu yüzden, evet, Spectre x360 daha da büyüyor ve daha ağırlaşıyor, ama çok fazla değil ve teknik özelliklerin yükseltilmesi de göz önüne alındığında (ki birazdan alacağız), bu takas da fena sayılmaz. 

EKRANI VE KALEMİ

HP Spectre x360 dokunmatik ekran ve kaleminden bir görüntü

HP, geçen yılki modelden bu yana ekranı iyileştirdi, ayrıca HP Spectre x360 (2019) ekranı öncekinden çok daha parlak ve canlı görünüyor. İnceleme için gönderdiğimiz model, 13,3 inç boyutunda 1.920 x 1.080 Full HD ekran ile geldi. 

Çizilmeye Karşı Dayanıklı Ekran!!!

Ekran, her ikisi bir arada cihaz için tablet modundayken çizilmekten korumak için gerekli olan Corning Gorilla Glass NBT ile korunmaktadır. Doğal olarak, bu bir dokunmatik ekran ve HP Spectre x360 (2019) de dahil bir kalemle birlikte geliyor (bir anda daha fazla), ancak bir parmak kullanarak yeterince iyi çalışıyor.

Ekran paneli, geniş görüş açıları üreten düzlem içi anahtarlama (IPS) teknolojisini kullanır. Yine, çeşitli konfigürasyonlar da yerleştirmek için ekranı döndürebileceğiniz için, ekranın hangi açıda konumlandırıldığına bakmaksızın görüntü kalitesinin yüksek kalmasını sağlar.

HP Spectre x360 (2019) ayrıca yerleşik HP Sure View teknolojisi ile birlikte gelir. Bu modu açarak, kamuya açık alanlarda çalışıyorsanız, ekranı zorlaştırdığı için kullanışlıdır. Doğrudan ekranın önünde oturamayacak konumda olan insanlar için faydalı bir özellik.

Bu özellik, klavyedeki F1 düğmesini kullanarak açılabilir ve kapatılabilir ve etkileyici bir şekilde çalışır, ekran bir açıdan bakıldığında aşırı derecede yıkanmış ve okunmaz görünebilir. Ekrana doğrudan baktığımızda, görüntü normalden biraz daha fazla soluyor, ancak yine de mükemmel bir şekilde kullanılabilir. Çoğu kimse bu özelliği kullanmayacak olsa da, olması güzel ve iyi çalışıyor.

Ayrıca 4K ekranlı HP Spectre x360 (2019) modelleri de bulunmaktadır. Birçok insan için, 13 inçlik bir dizüstü bilgisayardaki 4K’lık bir ekran biraz daha fazla olacak ama hoş bir seçenek. Daha önce de belirttiğimiz gibi, 4K seçeneği tüm pazarlarda mevcut değildir.

360 dönen ekran sayesinde istediğiniz yöne çevirerek kullanın. Ters çevirirseniz bile sensörleri sayesinde o doğru yönü bulur

Dünyadaki en güçlü bilgisayar olmayabilir fakat kullanmış olduğu Windows 10 işletim sistemiyle bilgisayar kullanıcılarının bütün ihtiyaçlarına cevap verebileceği kesin.

PİL ÖMRÜ

 Ekranda %50 parlaklıkta döngülü bir 1080p video oynattığımız batarya kıyaslama testimizde HP Spectre x360 12 saat 37 dakika sürmüştür.

Bu tür özelliklere sahip bir Ultrabook için bu mükemmel bir başarıdır ve Dell XPS 13 (2019)  8 saat ve 12 dakikalık pil gücünü açıkça geride bıraktı.

HP, Spectre x360 ile bütün bir iş gününün ötesinde insanları ayakta tutacak bir pille tam Windows 10 çalıştıran güçlü bir dizüstü bilgisayar üretmeyi başardı. Bu çok etkileyici gerçekten!

FİYATI

Dizüstü bilgisayarlarda hem tablet hem de dizüstü olarak kullanabileceğiniz cihazların fiyatları bir çok insana pahalı gelebiliyor. Fakat ülkemizdeki dolar kuru da bu durumun bu şekilde görünmesini sağladığı unutmayın. Ülkemizde ki fiyatı 13.000 TL civarında olan bu harika şeyi birçok mağazadan satın alabilirsiniz.

Yakında paylaşılacak en iyi 2019 dizüstü bilgisayarlarında bence yerini alacak gibi görünüyor. Fiyat ve performans ele alındığında alınabilecek bir disüstü bilgisayar fakat yine de ondan iyi seçeneklerde mevcut. Bu nedenle yakında paylaşacağımız en iyiler yazımızı kaçırmayın.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.