Gerçek Para Ödüllü Canlı Bilgi Yarışması Uygulamaları

0

Son günlerin en çok tutulan uygulamaları arasında canlı bilgi yarışmaları başı çekiyor. Dağıttıkları para ödülleri ile kullanıcıların ilgisini çeken canlı bilgi yarışmalarını sizler için derlemeye çalıştık. Tanıttığımız bilgi yarışması uygulamaları için Play Store ve App Store linklerini de hızlı ulaşabilmeniz adına tanıtımların altında paylaşacağız. Öncelikle size canlı bilgi yarışması uygulamalarının temel işleyisinden bahsedelim kısaca

Canlı Bilgi Yarışması Uygulamalarının Mantığı Nasıl İşliyor?

Akıllı cihazlarınıza indirdiğiniz uygulamalar üzerinden günün belli saatlerinde canlı yarışmalar sunucu eşliğinde başlatılıyor. Ödül miktarları 100.000 TL’ye kadar çıkıyor ve bütün soruları doğru bilenler arasında ödül paylaştırılıyor. Ödeme eşiğine ulaştığınızda hesabınıza kazandığınız ödül miktarını çekebiliyorsunuz. Şimdi popülerliğine göre en iyi para kazandıran bilgi yarışması uygulamaları şu şekilde:

1 Hadi Bilgi Yarışması

Hadi Bilgi Yarışması

Popülerlik ve ödüllerin büyüklüğü arasında zirvede olan Hadi bilgi yarışması Play Store üzerinden 5 milyondan fazla indirilmiş durumda. Merve Toy ve Müge Boz sunuculuğunda hafta içleri 12:30 ve 20:30 saatlerinde iki farklı canlı bilgi yarışması düzenlenirken hafta sonları sadece 20:30’da yarışma mevcut. Kazancınız 20 TL’ye ulaştığında paranızı hesabınıza çekebiliyorsunuz. Yarışmanın mantığı size sorulan 12 sorunun hepsine doğru cevap vermek. Daha sonra 12 soruya doğru cevap verenler arasında ödül bölüştürülüyor. Zor hadi denilen günlerde soru sayısı 18’e çıkıyor ve genelde yarışmayı sadece 1-2 kişi bitirebiliyor. Kendim 20.000 TL‘yi tek başına kazanan birine şahit oldum ondan başka bütün soruları doğru cevaplayabilen çıkmadığı için ödül paylaştırılmadan direk ona aktarıldı.

2 Eleq – Canlı Bilgi Yarışması

Eleq – Canlı Bilgi Yarışması

Eleq yine her geçen gün popülaritesi artan başka bir canlı bilgi yarışması. Yine oyun için belirtilen ödül soruların hepsini bilenler arasında paylaştırılıyor. hadi uygulamasından farklı olarak Eleq uygulamasında 10 soru soruluyor. Kazandığınız ödüller 50 TL‘yi geçtiğinde hesabınıza paranızı çekebiliyorsunuz. Az soru olması avantaj fakat ödeme eşiğinin yüksekliği dezavantaj diyebiliriz.

3 Oyna Kazan – Canlı Bilgi Yarışması

Oyna Kazan – Canlı Bilgi Yarışması

Onedio tarafından uygulama mağazalarında yerini alan bir diğer canlı bilgi yarışması uygulaması olan Oyna Kazan diğerlerinden farklı bir şekilde ödül dağıtıyor. Yarışma da ödülü bir kişi kazanıyor çünkü soru sayısı sınırsız. Yarışma da son bir kişi kalana kadar sunucu soru sormaya devam ediyor. Son kalan bir kişi bütün ödülü alıyor.

4 Türkiye Yarışta – Canlı Bilgi Yarışması

Türkiye Yarışta – Canlı Bilgi Yarışması

Hadi ve Eleq benzeri olan başka bir canlı bilgi yarışması olan Türkiye Yarışta Play Store üzerinde 100.000’den fazla indirilmiş durumda. Oyunun mantığını diğer uygulamalar ile aynı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.