Call Of Duty Mobile: pil performansını iyileştirmek istermisiniz

0

Call Of Duty Mobile oyununu oynayan kullanıcıların şikayetlerinden biri de bataryalarının çabucak bitmesi. Pil seviyesini optimize etmenizi sağlayacak aşağıdaki yöntemlerimiz ile COD Mobile ve diğer çok oyunculu mod bulunan oyunlarda pil performansınızı büyük ölçüde optimize etmiş olacaksınız. Şimdi aşağıdaki öğreteceğim yöntemler ile oyunu oynarken şarjınız daha uzun süre dayanacak.

Yazımızın devam eden kısmında hem pil tüketimini azaltacaksınız hem de telefonunuz daha az ısınmış olacak. Isınma sorunu da bu tür çok oyunculu oyunlarda karşılaşılan bir diğer önemli problem.

Call Of Duty Mobile için Pil Gücünü İyileştirmek Neden Bu Kadar Önemli?

Oyun da özellikle çevrim içi çok oyunculu mod yüksek derecede pil tüketimi gerçekleştiriyor. Buda bataryamızı sürekli şarja takmak zorunda olacağımız anlamına geliyor. Çok oyunculu modda atacağınız bir oyun ile %25 pili tükettiği edinilen veriler arada. Hem bataryanızın ömrünü yüksek tutmak için hem de enerjiden tasarruf edebilmek için mutlaka alttaki yöntemlere bakarak pil ömrünüzü iyileştirin.

Call Of Duty Mobile İçin Pilinizi Optimize Edin! Daha Az Şarj Daha Akıcı Oyun Oynayın!

COD Mobile oyununun sistem gereksinimlerini karşılayan bir cihazınız varsa ve bütün bu sistem gereksinimleri karşılaşmasına rağmen telefon aşırı ısınıyor ve hızlıca bataryayı boşaltıyorsa hemen aşağıdaki yöntemleri deneyerek oyun oynayın ve ne kadar tasarruf ettiğinizi kendiniz ölçün:

Hızlı Bir Şekilde Pil İyileştirmesi Yapmak İçin:

 • Grafik Ayarlarını ‘Düşük’ olarak ayarlayın
 • Framerate’i ‘Orta’ olarak ayarlayın 
  Frameate Nedir?: Kare Hızı anlamına gelen terim, adından da anlaşılacağı üzere, bir süre aralığında görüntüyü oluşturan kare sayısıdır.

Bataryanızın Daha Az Enerji Tüketmesini Sağlamak İçin Birde bunlar Var:

 • Sesi kapatın
 • Ekran parlaklığını düşürebileceğiniz kadar düşürün.
  Ekran parlaklığını 10 birim düşürmeniz bile inanılmaz derecede iyileştirme sağlıyor. Tabi siz düşürebildiğiniz kadar düşürün.

COD Mobile Oynarken Isınma Sorununu Yaşayanlar İçin Çözüm Yolları:

 • Vantilatörünüz varsa telefonun arka yüzeyini serinletecek şekilde ayarlayın. Bir nevi kendi telefon soğutucunuzu yapmış olacaksınız.
 • Güneş ışığının telefona temas etmediğinden emin olun. Bu güneş ışını telefonunuzun ısınmasını artırabilir.
 • Telefonu şarj ederken oyunu kesinlikle oynamayın. Bu bir süreden sonra bataryanızın işlevini yitirmesine de neden olabilir.
 • Mümkünse telefonu serin bir yerde oynamaya gayret edin.

Call Of Duty Mobile için pil iyileştirme ve telefon ısınma sorunlarını çözmek için bildiklerimiz şimdilik bu kadar. Ayrıca Android kullanıcılar için telefonunda oyun oynamak için optimizasyon uygulaması olanlar mutlaka oyunu bu alan üzerinden oynamaya özen gösterin.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

porno izle